28 серпня Свята Православна Церква вшановує одне із найбільш величних і духовно піднесених свят Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. У цей день в нашому храмі відбулися святкові богослужіння.
Пресвята Мати Божа після Вознесіння Ісуса Христа жила на землі ще декілька років. Господь Ісус Христос доручив піклуватися своєю Матір’ю Апостолу Іоану Богослову . Пресвята Богородиця певний час перебувала із святими апостолами. Мати Божа відвідувала ті місця де часто бував Спаситель. Одного разу, коли Діва Марія молилася на горі Єлеонській, з’явився Архангел Гавриїл з фініковою гілкою і сповістив Їй, що через три дні закінчиться Її земне життя, і Господь візьме Її до себе. Про цю звістку Вона розповіла Іоану Богослову, інших апостолів на той час не було в Єрусалимі, вони проповідували різним народам. Богородиця хотіла попрощатися з усіма апостолами і Господь чудесним способом зібрав їх до Неї, крім Фоми. В день Успіння незвичайне світло осяяло кімнату, Сам Господь Ісус Христос зі святими ангелами явився і прийняв душу Пречистої. Апостоли поховали Тіло Богородиці Гефсиманському саду. Юдеї перешкоджали похоронній процесії. Юдейський священик хотів перекинути труну, в якій несли Тіло Божої Матері, невидимий ангел відсік йому обидві руки. Через три дні прибув до Єрусалиму апостол Фома і хотів попрощатися з Божою Матірю. Апостоли відвали камінь гробниці, але тіла Богородиці не знайшли. Молитвою звернулися до Отця Небесного, щоб Він відкрив їм, що стало з Тілом Пресвятої Богородиці. Під час молитви почули ангельський спів і на хмарах в повітрі побачили Божу Матір, оточену ангелами, в сяйві небесної слави.
Святкується Успіння вже у третьому столітті. Святу передує двотижневий піст. У Єрусалимі здійснюється служба похованню Божої Матері. Свята Церква шанує Пресвяту Богородицю і називає чеснішою від херувимів і славнішою від серафимів. Християни східного і західного обрядів шанують Богородицю, Вона заступниця всіх християн. Покров Пресвятої Богородиці виявляється через безліч чудотворних ікон. Дорогі браття і сестри! Будемо завжди в молитві звертатися до Богородиці. Пресвятая Богородице спаси нас.