Питання священику

Якщо є про що запитати то…


4 коментарі до “Питання священику”

  1. Благословіть запитати, які іконки необхідно мати у власному автомобілі, та яку молитву читати перед тим, як виїхати з дому!

    1. Шановний Сергій. Не має особливих вказівок відносно того, які іконки повинні бути в автомобілі.Це можуть бути іконки Спасителя, Божої Матері, Ангела Хранителя, Святителя і Чудотворця Миколая, свого небесного покровителя,ім’я якого носите,і інші.Коли від’їжджаєте з дому читайте молитву водія:
      «Боже, Всеблагий и Всемилостивый, всех охраняй Своею милостию и человеколюбием, смиренно молю Тя, предстательством Богородицы и всех святых, сохрани от внезапной смерти и всякой напасти мене, грешнаго, и вверенных Мне человек и помози невредимых доставлять каждого по его потребе. Боже Милостивый! Избави мене от злого духа лихачества, нечистой силы пианства, вызывающих несчастия и внезапную смерть без покаяния. Сподоби мене, Господи, с чистой совестию дожить до глубокой старости без бремени убитых и искалеченных по моему нерадению людей, и да прославится имя Твоё святое, ныне и присно, и во веки веков. Аминь»
      Також звертайтеся з молитвою до Ангела Хранителя:
      «Ангеле Божий, хранителю мой святый, на соблюдение мне от Господа с небесе данный, прилежно молю тя; ты мя днесь просвети и от всякого зла сохрани, ко благому деянию настави, на путь спасения направи. Аминь».
      Спаси Господи за запитання!

  2. Как молиться за человека( крещенного) , но отказавшись от истинной веры перешел в язычество , и что делать можно?

    1. На перший погляд, не можна молитися за цю людину, як за таку, яка добровільно відмовилася від своєї віри. Але апостольська заповідь про невпинну молитву має бути виконана. Апостол Павло говорить нам про бесперервність присутності в наших думках Бога. Щоб ми співвідносили з Ним свої вчинки і думки. Святитель Василь Великий пише: «Молитва є прохання благ, яке возноситься благочестивими до Бога…». Немає прямої заборони вчиняти Вашу особисту молитву за нього і вдома, і в церкві, та й свічку, власне, можете поставити за нього. Старець Силуан говорив: «Коли хоче Господь кого-небудь помилувати, то вселяє іншим бажання за нього молитися і допомагає в цій молитві. Тому маємо розуміти, що коли приходить бажання молитися за когось, то це означає, що Сам Господь хоче помилувати ту душу і милостиво слухає твої молитви … » Для Нього можливо те, що неможливо для людини – головне щоб молитва наша була наполегливою, як у Євангельської вдовиці, яка своїм завзяттям зуміла переконати немилосердного суддю. Не випадково ця притча наведена в Євангелії нам для науки. Так що молитися можна і потрібно, але от якщо за невіруючих, але хрещених можна подати записки на проскомідію, то за нехрещених молитися можна і потрібно – молячись разом з усіма, коли священник читає помянник, записки ж про них до вівтаря подавати не можна. Та ж ситуація, якщо людина, прийняла “посвяту” в іншу релігію через певний обряд, зрікаючись Православної віри, до якої раніше належала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів