Розклад богослужінь

В нашому храмі богослужіння відправляються по недільних та святкових днях: вечірня з утреннею  о 17-й годині та ранкова літургія о 8.30.

Таїнство Сповіді проводиться перед божественною літургією.

Після Божественної літургії служиться молебен за здоров’я, та відправляється панахида за упокій душ померлих.

Чин таїнства Хрещення звершується згідно попереднього запису. Вінчання звершуються в дні дозволені уставом (необхідно попередньо записатись). Таїнство Єлеоосвячення (соборування), загальним чином, проводиться у дні Великого посту.

Виконуються і інші треби та таїнства в встановленому Православною церквою порядку.

Знаючи потреби своїх чад,  Православна церква склала ряд чинопослідуваннь, в яких проситься допомоги з неба. Вони отримали назву треб – тому що виконуються на потребу віруючих.

Основні види треб – молитви про живих, хрещення, вінчання, погребіння померлих, освячення предметів та їжі. Підсилена молитва за живих людей називається молебнем.

До заупокійних треб відносяться панахиди. Вони здійснюються лише над хрещеними людьми. Не можна відспівувати самогубців.

Церква освячує весь уклад людського життя. В тому числі і предмети, якими ми користуємося і їжу, котру ми їмо. Їжа освячується в певні дні. Наприклад, напередодні Пасхи чи на свято Преображення.

Існує чин освячення місця на будівництво будинку, вже існуючого будинку, автомобіля. Про всі ці треби потрібно заздалегідь домовлятися з священиком, щоб він здійснив їх в зручний для нього час.

n8XRtoX_ozA

Маленькі поради

  1. Збираючись в храм, одягніться належно. Плечі повинні бути закриті (бажано, щоб рукав доходив хоча б до ліктя). Спідниця або штани повинні бути довгими, шорти не допускаються. Жінкам слід входити в храм з покритою головою, а чоловікам — без головного убору. На губах у жінок не повинно бути помади, тому що потрібно буде цілувати ікону.
  2. Приходьте ставити свічки до початку служби або після її закінчення, щоб не порушувати порядок богослужіння.
  3. Купуйте свічки в тому храмі, в якому будете їх ставити. Так ви робите невеличкий внесок. Однак вартість свічок значення не має — усі вони, навіть найдешевші, однаково підходять для ритуалу.
  4. Перед тим як ставити свічки за здоров’я, можна поставити їх до ікони, що символізує церковне свято, що відзначається в цей день (зазвичай святкову ікону ставлять на саме видне місце). Також можна поставити свічку до ікони, що зображає покровителя храму, а потім — своєму святому (ім’ям якого був хрещений).
  5. Свічки за здоров’я можна ставити в будь-підсвічник перед іконою, але не на (свічник квадратної форми з розп’яттям) — туди ставлять свічки тільки за упокій. Зазвичай свічки за здоров’я ставлять перед іконою Спасителя, Богоматері або цілителя Пантелеймона.
  6. Свічку слід запалити від однієї з інших свічок, що стоять в свічнику, а не від лампади. Потім потрібно трохи нагріти підставу свічки, щоб оплавлений віск надійно зафіксував свічку в свічнику.
  7. Ставлячи свічку за здравіє, потрібно в думках звернутися до того святого, до ікони якого поставлена ​​свічка і попросити його про здоров’я когось із рідних (або ж всіх відразу). Після виголошення молитви слід поцілувати ікону святого, до якого ви зверталися.
Перейти до панелі інструментів