Освячення будинку…

kropiloПравославна Церква вчить нас не розділяти своє життя на мирське і духовне, а освячувати його все. Ми не повинні ставати християнами лише на кілька годин в суботу і в неділю, проводячи всі інші дні та години безбожно, тобто без Бога. Людина, що поєдналася з Христом в Таїнстві Святого Хрещення, не може бути християнином «на половину», але повинна бути вірна Христу і в храмі, і вдома, і на роботі, і в родині, і в спілкуванні з віруючими людьми, і з невіруючими – у всій повноті свого земного життя .

Свята Православна Церква вчить нас, що не тільки ми приходимо в храм, але ми і є храм ( 1 Кор . 3:16 ), не тільки ми збираємося в церкві, але ми і є Церква (Кол. 1:24 ), не тільки ми причащаємося Тіла Христового , але ми і є Тіло Христове ( 1 Кор . 12:27 ). Тому, як Дари Святого Причастя залишаються Тілом Христовим і під час Божественної Літургії, і по закінченні служби, і зберігаються Вони в храмі на престолі в освячених сосудах, так і християнин повинен подбати про святість свого життя за стінами парафіяльного храму і після закінчення богослужіння. Будинок християнина повинен бути малим храмом, робота – працею на славу Божу, а сім’я – малою церквою .

Православна Церква допомагає християнинові освятити все своє життя і несе святиню в кожен християнський будинок – малий храм. Церква освячує саму основу будинку, як і основу нового храму; новозбудований будинок, як і новий храм; і щорічно після освячення парафіяльного храму водохресною водою священик несе ту ж саму воду в будинки віруючих. Молитвослів’я освячення храму, звичайно ж, відрізняються від молитов освячення будинку, як відрізняються функціональні призначення храму та житлового будинку, але освячуюча дія Духа Святого – одна. І як в Хрещенні Христовому омивається і очищається світобудова, так і християни щороку освячують водохресною водою себе і свої будинки.

Церква вчить нас освячувати все: будинки, місця роботи, всі наші починання та плоди наших праць. І як освячені храм і церковні сосуди вже ніколи не повинні бути використані для чого-небудь, крім служіння Богу, так і християнин, освячений водами хрещення, та помешкання його, і всі справи його – не повинні бути житлом гріха і справами сатани, а тільки храмом Духа Святого і виконанням волі Отця Небесного. Тому, Церква освячує все, що є в будинку, і якщо що-небудь негідно освячення, то негідно такій речі взагалі бути в християнському домі і в житті християнина.

Освячення будинку:

Для повного освячення нового будинку необхідно звернутися до настоятеля парафіяльної церкви.

Для освячення будинку необхідно приготувати перед домашніми іконами невеликий столик, вкритий чистою скатертиною, свічки і посуд зі святою водою. Для повного освячення нового будинку також знадобиться невелика кількість чистої олії.

Хоча часто парафіяни хотіли б запросити священика залишитися на обід або вечерю після освячення будинку, потрібно пам’ятати, що освячуючи кілька будинків поспіль, священик просто фізично не в силах кілька разів  пообідати або повечеряти. Не потрібно бентежитися, якщо священикові доводитися поспішати – тривалі духовні бесіди за чашкою чаю дуже важливі, але не менш важливо знайти для них відповідний час в інший день або заздалегідь переконатися в тому, що у батюшки є час після освячення вашого будинку.

Скільки це коштує?

Молитва Церкви безцінна; її не можна ні купити, ні продати. Церква однаково освячує життя і помешкання кожного християнина незалежно від матеріального стану людини. Однак, необхідно пам’ятати очевидне: приходять освячувати наші будинки не тільки ангели Божі, але з ними і священнослужителі – такі ж люди, як і всі ми, яким теж потрібно піклуватися про свої сім’ї, і яким, так само як і всім нам, бензин на заправній станції дають тільки за гроші. Тому прийнято віддячувати священнослужителям за  їх час і труди. Розміри цієї винагороди, звичайно ж, залежать виключно від нашої старанності і наших можливостей.