Торжество православ’я

Сьогодні, у нашому храмі відбулася Божественна літургія. Настоятель храму, разом з прихожанами, молились за порятунок кожної християнської душі, мир та спокій у нашій державі. У першу неділю Великого посту свята Церква згадує перемогу православ’я над єресями, тому цей день називається “Неділею православ’я”. Це свято було установлене у 842 р. при візантійському імператорі Михаїлі і його матері Феодорі, коли Константинопольським Патріархом був св. Мефодій.

Свято було встановлене після перемоги над іконоборчою єрессю. Але оскільки перемогою над цією єрессю св. Церква остаточно розкрила православне християнське віровчення і сформулювала його у постановах семи Вселенських Соборів, то подія ця називається не торжеством іконошанування, а Торжеством православ’я.

Це не означає, що після середини IX століття більше не з’являлося єресей; це значить, що всі наступні єресі, якими б вони не були численними і різноманітними, осуджуються постановами семи Вселенських Соборів.