П’ята Неділя Великого посту.

В цей день в нашому храмі було звершено Божественну Літургію.

В Неділю п’яту Великого посту Церква шанує пам’ять преподобної Марії Єгипетської. Ми знаємо, що вона була великою грішницею, блудницею, що захопила в мережу беззаконня багатьох людей. Знаємо, як потім вона, не будучи допущена до поклоніння древу Животворящого Хреста Христового разом з іншими, розкаялася і пішла в пустелю, де трудилася 47 років в пості, молитві і боротьбі зі своїми пристрастями, –  вона подвигами своїми настільки перемогла пристрасті плоті, що уподібнилася безтілесним ангелам, під час молитви своєї підносилася від землі і легко переходила Йордан стопами своїми.

Тож нехай приклад покаяння цієї жінки буде для нас простим взірцем для визнання наших помилок. Хай з ясним і глибоким розрізненням добра і зла наш піст буде подібним Маріїному стоянню. Як душа, подібно жінці грішниці, принесе плач про себе, про Господа, і про всіх, заради кого Господь прийшов прийняти страждання!