Чому інколи корисно мовчати?

Слово -не горобець,вилетить – не спіймаєш. Ми знаємо, якої шкоди воно може завдати, якщо не подумавши сказати його. Їм можна завдати душевного болю, а, часом, навіть і фізичної шкоди. Кожен з нас відчував на собі болючу дію слова  і, напевно, випадково чи навмисне завдавав шкоди іншим своїм язиком.

Ми знаємо із життя святих, що деякі подвижники добавляли до своїх подвигів ще і обітницю мовчання. Як ви гадаєте, для чого вони це робили? Звичайно, щоб менше грішити. Адже задумайтесь, скільки гріхів людина може зробити своїм язиком? А скільки шкоди це може принести як самій людині, так і іншим, близьким, знайомим.

Перш ніж щось говорити, краще добре подумати. Якщо ми не будемо відповідати на образи тим самим злом, то зможемо розірвати коло безкінечних образ та непорозумінь. Як казав Шекспір: “Запам’ятай друже! Мовчати завжди гарно, а головне – безпечно для тебе”.

Отож, задумайтесь…Інколи краще промовчати, і тим самим позбутися негараздів. Бо коли ми маємо наслідки нашої байдужості, то віддали б усе, аби тільки виправити ситуацію. Будьте обережні, словом можна зробити приємно, а можна і поранити душу.